02144442002

آموزش خودرو برای مبتدی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 21 مهر 1398 در ساعت 32 : 12 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یادگیری راندن خودرو فرایندی است که هر کدام از ما در مرحله ای از زندگی از آن می گذریم . بعضی افراد هر لحظه ی آن را دوست دارند اما برخی دیگر هر ثانیه از پشت چرخ می ترسند .

در آموزش خودرو برای مبتدی قبل از شروع کردن به رانندگی ماشین نکاتی را باید مورد بررسی قرار دهند :

1)  دربها : بررسی کنید که تمام دربها بسته شده باشند .

2) صندلی : صندلی را به جلو یا عقب حرکت دهید و تنظیم کنید تا بتوانید براحتی کلاچ را به کف فشار دهید .

3) فرمان : می توانید فرمان و یا صندلی را تنظیم کنید تا براحتی بتوانید هر دو دست خود را بالای فرمان قرار دهید و خم شدن کم بازوها را رعایت کنید اگر بتوانید براحتی از قسمت بالای فرمان استفاده کنید به این معنی است که می توانید راحت به هر کنترل دیگری دست پیدا کنید .

4) کمربند ایمنی : کمربند ایمنی خود را بسته به صورتی که پیچ و تاب نداشته باشد و مطمئن شوید که مسافران نیز ایمنی را رعایت کرده اند.

5)  آینه ها : تنظیم آینه های داخلی و خارجی را انجام دهید .

مراحل ابتدایی آموزش خودرو :

راه اندازی خودرو : با چرخاندن سوئیچ در جهت عقربه های ساعت شروع کنید 1 تا 2 ثانیه صبر کنید تا زمانی که صدای موتور را شنیدید سپس می توان کلید اشتعال را آزاد کنید .

خاموش کردن کلاچ : با استفاده از پای چپ خود کلاچ را فشار دهید و نگهدارید

انتخاب دنده : با استفاده از دست چپ خود اهرم دنده را بچرخانید و به سمت دنده اول هدایت کنید .

پدال گاز : پدال گاز که پدال شتاب دهنده است را به آرامی فشار دهید و با تنظیم پدال گاز قدرت موتور را کاهش دهید.

پیدا کردن نقطه نهایت کلاچ : کلاچ را به عنوان دو صفحه ای که می تواند متصل و جدا شود در در نظر بگیرید یک صفحه به موتور خودرو متصل است و صفحه دیگر به چرخ ها متصل می شود . وقتی کلاچ را پایین می آورید صفحات به شما اجازه می دهند دنده را عوض کنید . شما باید نقطه ای که دو صفحه شروع به پیوستن و اتصال موتور ، دنده ها و چرخ ها می کند را پیدا کنید که به آن نقطه نهایت کلاچ می گویند .

ترمز دستی : اکنون نوبت آن است که آن را بالا ببرید و دکمه را در انتها فشار دهید حالا اهرم را آزاد کنید و دست خود را روی فرمان قرار دهید .

 بخشی از روند آموزش خودرو و یادگیری رانندگی انجام کارهای ایمنی است . همیشه قبل از رانندگی و قبل از خاموش کردن ماشین آینه های خود را چک کنید . قسمتی که شما در آینه های خود قادر به دیدن آن نیستید مثل یک دوچرخه سوار با یک وسیله کوچک در نقطه کور پنهان می شوند .

توقف خودرو : برای توقف خودرو موقعیتی امن و راحت و قانونی لازم است . مراحل توقف ماشین در آموزش خودرو بدین صورت است :

 آینه درب داخلی و چپ را بررسی کنید.

ترمز و کلاچ را ببندید بدین معنی که بعد از بررسی جزئیات پارک کردن کلاچ را پایین نگه داشته و سوئیچ را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید ماشین را خاموش کرده و ترمز دستی را پایین بکشید .

اینها اساسا درس اول برای آموزش خودرو و نحوه رانندگی می باشند .

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :