02144442002

شکار نسل جدید ب ام و X6 در نوربورگ‌رینگ

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | جمعه 20 ارديبهشت 1398 در ساعت 25 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نسل تازه ب ام و X6 به تازگی در پیست نوربورگ‌رینگ و در حال گذرانیدن آزمایش‌های قبل از تولید مشاهده شده است. این بار مهندسین شرکت کمی کوتاه آمده و مقداری از ضخامت پوشش‌های استتاری کاسته‌اند بنابراین اکنون می‌توان با مقایسه ظاهر این خودرو با مدل فعلی X6 M، با تغییرات آن بیشتر آشنا شد.

در حقیقت مدل جدید X6 با نمونه فعلی آن شباهت زیادی دارد. در نمای جلو ابعاد جلوپنجره همچون نسل جدید سری هفت و همچنین بزرگترین شاسی بلند ب ام و یعنی X7، بزرگتر از قبل شده و خط طراحی سقف نیز شیب بیشتری پیدا کرده که تاحدی به تغییر ارتفاع در صندوق عقب منجر شده است.

در فضای داخل نیز کابین X6 جدید از سنت اخیر ب ام و پیروی کرده و به پشت آمپر دیجیتال و صفحه نمایش اطلاعات و سرگرمی عریض در بالای بخش مرکزی داشبورد مجهز شده است. محل نصب این صفحه نمایشگرها به گونه‌ای انتخاب شده که چشمان راننده برای حرکت بین این دو، فاصله زیادی طی نکند. محل کنترل سامانه iDrive روی کنسول و در نزدیکی دسته دنده بوده و برای تنظیمات رادیو و سامانه HVAC نیز کنترل‌های فیزیکی فراهم شده است.

شکار نسل جدید ب ام و X6 در نوربورگ‌رینگ

به نظر می‌رسد در زیر کاپوت X6 جدید که در حال آزمایش است، پیشرانه هشت سیلندر توئین توربو 4.4 لیتری نصب شده باشد. این نیروگاه قدرتمند 523 اسب‌بخار و 750 نیوتن‌متر گشتاور تولید کرده که البته در نمونه تقویت شده قوی‌تر بوده و قدرتی در حدود 600 اسب‌بخار خواهد داشت. مشتریان ساکن در اروپا هنوز هم تا حدی به خریداری مدل‌های دیزل تمایل دارند بنابراین مدل X6 M50d با پیشرانه 3 لیتری شش سیلندر دیزل مجهز به توربو چهارگانه در این بازار عرضه خواهد شد که قدرتی برابر با 394 اسب‌بخار و 760 نیوتن‌متر گشتاور در سینه دارد. برای افرادی که به محیط زیست اهمیت می‌دهند نیز یک نسخه پلاگین هیبرید قابل خریداری خواهد بود.

انتظار می‌رود تا قبل از پایان تابستان شاهد معرفی نسل جدید ب ام و X6 و آغاز فروش آن در برخی بازارها تا پیش از پایان سال جاری میلادی باشیم. نسخه M از این مدل نیز تقریباً یک سال پس از نمونه‌های عادی معرفی خواهد شد.

 

 منبع: bama.ir

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :