02188857005

کاربردی ترین تکنولوژی خودروها 2019

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 21 مهر 1398 در ساعت 21 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

این روزها سرعت پیشرفت در تکنولوژی خودروها به حدی بالا و شدید است که گاهی فکر می کنم به سمتی می رویم که در کارتونها و داستانهای کودکانه مان از آن استفاده می کردیم، ماشینهای پرنده ای که از یکجا بلند و چند دقیقه بعد در مقصد فرود می آیند، این یک اتفاق دور از ذهن نیست، زیرا برخی پیشرفت‌هایی که در صنعت خودرو سازی در سالهای اخیر پیش آمده ماشین سواری را عجیب و هیجان انگیز کرده است، برخی از این تکنولوژی ها اینجا مطرح شده است.

 اپلیکیشن های متصل به موبایل

بارها برای همه پیش آمده که در زمستانهای سرد وقتی برای روشن کردن اتومبیلمان می رویم باید دقایقی را در سرما بگذرانیم تا خودرو گرم و بعد بخاری روشن شود، یا برای چکاپ وضعیت باد لاستیک ها بایست از دستگاههای کنترل کننده و یا از تعمیرگاهها استفاده کنیم و یا کنترل سوخت خودرو که آلارم را فراموش کرده ایم و بسیاری موارد دیگر.

اکنون تصور کنید یک اپلیکیشن موبایل کمک می کند تا ماشین را از راه دور روشن کنید، درب خودروتان را که فراموش کرده اید قفل کنید، از راه دور کنترل کنید، از وضعیت باد لاستیک ها باخبر شوید و بسیاری مسائل دیگر، این یکی از چندین تکنولوژی خودروها در این روزها است که کارتان را بسیار ساده می کند.

کاربردی ترین تکنولوژی خودروها کنترل رانندگی برای نوجوانان مطمئناً اگر شما هم مادر و یا پدر یک نوجوان هستید که عشق سرعت و ریسک های رانندگی او شما را نگران می کند به این تکنولوژی خودروها برای کنترل آنها احتیاج پیدا می کنید، این فناوری کمک می کند تا والدین از راه دور رفتارهای فرزندشان در رانندگی را مانند سرعت، کمربند ایمنی، رفتارهای خطرناک و غیره کنترل کنند.

 سنسور کنترل خروج از خودرو

زمانی که خودرو شما پارک شده و می خواهید از آن خارج شوید ممکن است با برخی مشکلات از قبیل برخورد موتور یا دوچرخه های عبوری رو به رو شوید، به این ترتیب ممکن است به عابر و یا خودرو آسیب برسد، سیستمهای کنترل کننده خروج از خودرو وضعیت را قبل از خروج بررسی می کنند و در صورتی که عابری در نزدیکی شما در حال عبور باشد هشدار می دهند.

مطمئنا با وجود این قبیل فناوری ها در لیست تکنولوژی خودروها آمار تخریب و آسیب دیدگی چه در اثر تصادفات و چه بی احتیاطی ها بسیار کاهش خواهد یافت، شاید روزی برسد که دیگر هیچ تصادفی در جاده ها اتفاق نیافتد و یا کسی در این باره آسیب نبیند.

گرچه این فناوری ها تنها به این نقطه ختم نمی شود و بسیاری از امکانات آماده شده در خودروهای امروزی سنجشی برای آرامش در زندگی های کنونی شده و هر کس سعی می کند تا ملاک های بیشتر و بهتری را برای آسایش و راحتی خود در نظر بگیرد، هر روز کارخانه جات اتومبیل سازی بیشتری به دلیل رقابت های غیر قابل انکار تلاش می کنند   تا محصولات بهتر و مطمئن تری را وارد بازار نمایند و در یک بازار با ویژگیهای اقتصادی بارز بهتر و بیشتر به فروش محصولاتشان بپردازند.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :