رشد تکنولوژی خودروها در آینده

6 / 10
از 2 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 12 خرداد 1400 در ساعت 18 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

از صنایع پذیرش پذیر برای فن آوری ها و تکنولوژهای در حال ظهور، صنعت خودرو می باشد. تاریخ شاهد رشد تکنولوژی خودروها و ارتقاء آن از سوخت موتور احتراق داخلی و موتورهای گاز شده به طرف سیستم های الکتریکی ، هیبریدی و انرژی خورشیدی به عنوان نیروی محرکه ی آینده بوده است. 

در همین مورد بخوانید: فروش اقساطی خودرو های داخلی

تکنولوژی مستقل :

رشد تکنولوژی های مستقل و رایانه ای باعث کاهش نیاز به کنترل مستقیم از طرف راننده شده است و افزایش تکنولوژی خودروهای خودمختار تجربه رانندگی دیگری را دوباره تعریف می کند. اتومبیلهای آینده کاملا تعاملی و مستقل خواهند بود اما در عین حال با یکدیگر همبستگی لازم را خواهند داشت .

رشد فناوری مستقل:

خودگردانی در صنعت خودرو مهمترین تغییری است که در پی فناوری خودروها به وجود آمده است. بسیاری از اتومبیلهای مدرن امروزی از سیستم مشابه خودگردانی یا خودمختاری همانند فناوری Lidar (سیستم شناسایی و ردیابی نور) برای ارزیابی جاده ها، دوربین ها، سیستم ترمز AEB از روی رادار به منظور اطلاع راننده و جلوگیری از برخورد در آینده بهرمند می باشند.

سیستم مستقل دیگری که اخیرا در Google Car نمایش داده شده نرم افزار تفسیر جاده ای است که برای تفسیر رفتار جاده ای دیگر راننده ها برنامه ریزی شده و به گونه ای آن را بررسی می کند که در اطراف جاده خودروها ، موتورسیکلت ها و دوچرخه ها با سرعت و الگوی حرکتی مناسب آنها در حرکت باشند که این کار با فعال سازی سنسورهای لیزری تکنولوژی خودروهای خودمختار برای افزایش درک حرکت وسایل نقلیه اطراف خود انجام میشود.

در همین مورد بخوانید: شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو با تحویل فوری

سیستم دیگری که برای حمایت از راننده گان طراحی شده سیستم کنترل کروز آیودی می باشد که با حفظ سرعت خودرو در میزان ثابت و بررسی سرعت اتومبیل با توجه به فاصله بین خودرو و وسیله نقلیه روبه رو از صفر تا 155 مایل در ساعت قابل تنظیم است که این کار با استفاده از دو سنسور در قسمت جلویی اتومبیل انجام می شود.

انقلاب تکنولوژی خودروها :

امروزه تکنولوژی خودروهای خودمختار در قالبی ابتدایی قرار دارد اما پایه های انقلابی مستقل در آینده بنیانگذاری شده است . در حال حاضر خودرو BMW سری 7 تولید کشور آلمان با آخرین تکنولوژی ها و دستاورد های روز دنیا توانایی حرکت بدون دخالت راننده را دارد. امروزه بیشتر خودروها دارای نوعی مغز متفکر یا رایانه می باشند که توانایی کنترل طیف وسیعی از توابع را دارا هستند این رایانه ها کاربر یا راننده را قادر می سازند که کنترل دمای خودرو، کنترل کروز ،کنترل GPS، کنترل انتشار گازهای خروجی را داشته باشند به طوری که رانندگان می توانند با GPS یک مقصد را پردازش کنند.

امروزه تکنولوژی خودروها به اندازه ای پیشرفت کرده که نوعی داشپورت هوشمند را به بازار عرضه کرده است .استفاده از این داشپورتهای هوشمند که به مانند تبلت های داخلی عمل می کنند کاربر قادر است تماس تلفنی را وصل یا قطع کند ، پیامهای تلفنی خود را بخواند ، موسیقی مورد نظر خود را از طریق استریو پخش کند .

با این وجود ارتباط برقرار کردن با کامپیوتر و تبلت مانع از دیدن جاده پیش رو میشود به این دلیل تولید کنندگان برای تعامل بهتر کاربر با استفاده از جدیدترین نوع تکنولوژی خودروها، داشبورد هوشمندی را طراحی کرده اند که از ویژگی کنترل ژست استفاده می کند. این امکان کاربر را قادر می سازد از طریق حرکات دست کنترل سیستم خود را در دست داشته باشد به گونه ای که با حرکت دست به چپ یا راست تماس تلفنی را برقرار یا رد کند همچنین کاربر می تواند در صورت لزوم تنظیمات سفارشی خود را انجام دهد.

رشد تکنولوژی خودروها در آینده

اینگونه است که استقلال و تعامل، رشد تکنولوژی خودروها در آینده را تعریف می کنند.

مشتریان گرامی قادر خواهند بود با مراجعه به وب سایت مبین خودرو، از انواع خودروها، قیمت روز و همچنین شرایط فروش اقساطی ایران خودرو اطلاع پیدا کنند. در صورت لزوم در تماس با کارشناسان مجموعه ما راهنمایی های لازم را در رابطه با فروش اقساطی تمامی خودروهای ایران خودرو کسب نمایند.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :